O RADU a POMOC volajte 0919 034 345, info-ZVNC-alhanareal.sk
Ceny bytov prudko NARÁSTLI. Ak chcete predať, UROBTE TO TERAZ!
23.5.2018CHRÁNIME VAŠE OSOBNÉ ÚDAJE v zmysle smernice EÚ GDPR
Kontaktujte nás aj cez FB Áno chcem bývať
VOLAJTE nám 0919 034 345, 0919 311 327, info--ZVNC--alhanareal.sk
VYBAVÍME VÁM NAJ HYPOTÉKU.VOLAJTE 0905469425
Našli ste si kupca/predajcu na byt/dom sami? Neriskujte bezpečnosť prevodu svojej nehnuteľnosti neautorizovanými KZ,NV...nestrácajte svoj vzácny čas behaním po katastri,notároch, bankách...ZVLÁDNEME TO ZA VÁS - BEZ STRESU,ODBORNE A PROMPTNE
Chystáte sa predávať poľnopôdu? POZOR na obmedzenia.
REKORDNÉ CENY bytov v BA
VEĽKORYSÝ, KVALITNÝ 2-izb. byt v srdci vinohradníctva 79 m2
Modra
EXKLUZÍVNY 2-IZB.BYT 83m2,klimatizácia,komplet zariadený,Karlova Ves
INŠPIRUJTE SA... Drevené "kráľovstvo"
Nová služba pre vás GRÁTIS NEPODCEŇTE PRVÝ DOJEM pri predaji svojho bytu.
PRENÁJOM-slnečný 2-IZBOVÝ BYT Budyšínska ul., úžasný výhľad na Slavín, Kolibu, Ahoj.
ATRAKTÍVNY 2-IZBOVÝ BYT
ATRAKTÍVNY 2-IZBOVÝ BYT Na super adrese - Sibírska ul., novozrekonštruovaný
Žltá - slnko v interiéri INŠPIRUJTE sa často zaznávanou žltou
INŠPIRUJTE SA...
MODERNÝ 3 - izb. byt s veľkými BONUSMI BA - Petržalka
Prenájom - SVIEŽI 2-IZB byt v NOVOSTAVBE BA -Rača
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Garsónka - premena od gruntu

Jedna z inšpirácií, ako zmeniť pôvodný stav garsónky


Ako by mohla vyzerať

Dobrý deň, mám garsónku v pôvodnom stave a potrebovala by som pomôcť s návrhmi na jej prestavbu. Potrebná je výmena umakartového jadra za nové murované. Požadujem zachovanie samostatného WC a kúpeľne. V garsónke nie je kuchynský kút, bola by som rada, keby v byte naň vznikol taký priestor, čo by obsahoval aj varnú dosku a elektrickú rúru. Vlastním aj pomerne veľa kníh a ocenila by som vytvorenie knižnice, kde by som ich mohla uskladniť. Čo sa týka dizajnu, nemám konkrétne požiadavky, len aby to bolo útulné a moderné. Za návrhy vopred ďakujem.

Návrh rekonštrukcie garsónky pre čitateľku pripravil ateliér MABU. Pozrite si, ako by mohol vyzerať byt po premene, a prečítajte si, čo poradil architekt.

 

Ako by mohla vyzerať

 

 

Ako by mohla vyzerať

 

Malá plocha garsónky neumožňuje veľké experimentovanie s priestorom. Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť pocitu stiesnenosti v takom malom byte, je odstrániť prebytočné konštrukcie, navrhnúť primerane veľké zariadenie a použiť svetlú farebnosť. V prvom rade je treba demontovať nepotrebné a zostarnuté konštrukcie.  Nachádza sa tu umakartové jadro, ktoré v dnešnej dobe už nespĺňa technické a hygienické požiadavky na materiály používané vo vlhkom prostedí, ako je kúpeľňa a WC. V návrhu rátam s jeho výmenou za sadrokartónové steny. Pri tejto výmene je vhodné vymeniť aj dvere. Otváravé dvere odporúčam zameniť za posuvné, čím sa zjednoduší manipulácia v stiesnenej predsieni. Návrh taktiež počíta s vybúraním priečky medzi obývačkou a predsieňou, čím sa plynulo prepoja dva priestory do jedného vzdušnejšieho.

 

Ako by mohla vyzerať

 

Jediná možnosť, kam vložiť kuchynský kút, sa naskytá pri kúpeľnovej stene zo strany obývacej izby. Návrh kuchynskej linky dbá na to, aby nepôsobila samostatne, ale aby bola zapracovaná do jedného celku spolu s kúpeľňou a WC. Na kuchynský kút nadväzuje aj atypický jedálenský stôl. Pri jeho návrhu bolo podstatné, aby čiastočne pôsobil ako paravan a aby mal variabilné sklápacie dosky. Vďaka tomu može slúžiť ako stôl, ale aj ako pracovná doska.

 

Ako by mohla vyzerať

 

Hlavným zariaďovacím prvkom je skriňová zostava, ktorá prechádza od obvodovej steny až do presiene. Navrhujem šírku 450 mm, aby celá skriňa zaberala len najnutnejší priestor potrebný na jej správnu funkciu. V jednom mieste sa skriňa rozširuje na 600 mm, a to v mieste šatníka. Šatník tvorí pôvodná skriňa, ktorá je upravená a umiestnená tak, aby bola vizuálne pútava a pôsobila odľahčujúco. 

 

Ako by mohla vyzerať

 

Pod oknom vznikol priestor, ktorý má slúžiť ako obývacia izba a spálňa. Vhodne zvolená sedačka mu dodáva potrebnú jemnosť a pohodlnosť. Keďže táto sedačka sa má používať aj ako posteľ a bude sa ňou často manipulovať, pri jej výbere je dôležité dbať na kvalitu. Mala by mať odkladacie priestory na periny. 

 

Ako by mohla vyzerať

 

Dispozícia kúpeľne vychádza zo základných potrieb človeka. Vaňa je nahradená sprchovacím kútom. Zostávajúci priestor po vani sa využije ako skriňa na čistiace prostriedky a práčku. Povrchy v kúpeľni sú navrhnuté z umývateľných materiálov. Steny sú obložené bielymi keramickými obkladačkami, podlaha je z tmavosivej dlažby. Akcentujúcim prvkom sú dvierka skrine z farebného lacobelu. Záchod sa okrem farebnosti veľmi neodlišuje od pôvodného stavu. Hlavnú zmenu možno vidieť len v osvetlení: už nie je stropné, ale navrhuje sa osadenie svetiel do zaskleného jadra, čím vzniká zaujímavé difúzne svetlo.

 

Ako by mohla vyzerať

 

 

Ako by mohla vyzerať

 

Osvetlenie v celej obytnej časti je navrhnuté ako série prisadených stropných svietidiel, čo poslúžia ako hlavný zdroj svetla. Doplnkové svetlá tvoria LED pásy v knižnici i kuchynskej linke a jedno stenové svietidlo pri gauči. Ako úpravu podláh odporúčam linoleum. Jeho výhodou je, že ide o mäkký povrch, na ktorom nevzniká hluk ako na keramickej alebo drevenej podlahe. Farebnosť interiéru je podriadená umiernenosti a jednoduchosti. Drobným korením sú červené jedálenské stoličky a modrá pohovka.   

 

Ako by mohla vyzerať

 


Ing. arch. Martin Bugáň
www.mabu.sk

Novinky a aktuality
poskytujeme komplet realitný servis len za 500€ Našli ste si kupca/predajcu na byt/dom SAMI? Neriskujte bezpečnosť prevodu svojej...
Predávate poľnospodársku pôdu? POZOR! Predávate poľnospodársku pôdu? POZOR na obmedzenia. Pamätajte na to, že ju nemôžete predať...
Hypotéky v roku 2018 po novom Čo nové prinesú zmeny v poskytovaní hypoték v roku 2018 ? Čítajte viac na stránke:...
USTRÁŽTE SI NÁKLADY za BYT Ročné vyúčtovanie za byt - na čo sa treba zamerať   Čas na ročné vyúčtovanie za byt sa...
Príjmy žiadateľa o hypotéku Aké príjmy banka akceptuje pri hypotéke?   Autor:  Karin Gronová Pri...